partner van vumc.nl
Home  |  Contact  |  Prezens  |  Actenz  |  VUmc
a  |  a  |  a

Zoeken

 
Groot in kleinschaligheid - Toonaangevende psychische hulp binnen handbereik

Alle regio's:

Uw patiënt en de eigen bijdrage 2e lijn GGZ

18 februari 2012

Op 1 januari van dit jaar is de eigen bijdrage GGZ ingevoerd. Met deze eigen bijdrage hoopt de minister de instroom naar 2e lijns GGZ te beperken. Welke gevolgen heeft de invoering van de eigen bijdrage GGZ voor u en uw patiënten?

De overheid heeft twee eigen bijdragen ingevoerd: de eigen bijdrage 2e lijns behandeling en de eigen bijdrage verblijf. Beide vormen van eigen bijdrage hebben hun eigen regels.

Behandeling
De eigen bijdrage behandeling geldt voor iedere patiënt van 18 jaar of ouder die een behandeling in de 2e lijns GGZ ondergaat. Afhankelijk van de duur van de contacten betaalt uw patiënt € 100 (contact minder dan 100 minuten), of € 200 (meer dan 100 minuten).

De minister heeft bepaalde groepen vrijgesteld van de eigen bijdrage. Wie een crisisbehandeling krijgt, onvrijwillig wordt opgenomen (BOPZ), of valt onder bemoeizorg (hulp aan mensen die zelf niet om zorg vragen) betaalt geen eigen bijdrage. De eigen bijdrage wordt geïnd door de zorgverzekeraar. Dit gebeurt bij afsluiting van de behandeling of bij verlenging van een behandeling na een jaarlijkse evaluatie.

Verblijf
De eigen bijdrage verblijf wordt in rekening gebracht bij iedere patiënt van 18 jaar of ouder die is opgenomen in een ggz-instelling. Per maand wordt € 145 in rekening gebracht. De eerste 31 dagen zijn vrij van eigen bijdrage verblijf.

De eigen bijdrage verblijf geldt ook voor patiënten die onvrijwillig zijn opgenomen (BOPZ) en wordt berekend naast de eigen bijdrage behandeling. Ook de eigen bijdrage verblijf zal door de zorgverzekeraar worden geïnd.

Samenwerking
Mogelijk gaan patiënten die 2e lijns zorg nodig hebben deze zorg mijden vanwege de financiële drempels. Een goede samenwerking tussen GGZ inGeest en u als verwijzer wordt extra belangrijk. GGZ inGeest zet zich in om de zorg optimaal over te dragen en beschikbaar te zijn voor overleg.

bron: Origineel
Copyright GGZ inGeest 2012 Privacy Disclaimer Webredactie